با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


دستگاهی که علف‌های هرز را از بین می‌برد!

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت ,علف هرز,دستگاه از بین بردن علف هرز

محققان موفق به تولید دستگاهی شدند که بدون استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند علف‌های هرز را از بین ببرد. این فناوری جدید که نیچر زپ(NatureZap) نام دارد یک وسیله عصا مانند است که پرتوی متمرکزی از نور و گرما را منتشر می‌کند.
این وسیله جدید و جالب که از ترکیب گرما و نور آبی انرژی بالا برای از بین بردن برگ‌ها و ریشه‌های گیاهان استفاده می‌کند، در حال حاضر توسط پایگاه نیروی هوایی ادواردز در جنوب کالیفرنیا در حال آزمایش به عنوان یک راه برای حذف علف های هرز بدون استفاده از علف کش‌های سمی است.گیاهانی که در معرض این پرتو قرار گرفته اند، در کمتر از سه روز می میرند.

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

این دستگاه با موفقیت ۷۰ تا ۸۰ درصدی توانست گیاهان مزاحم را از بین ببرد و مانع رشد مجدد آنها شود. این پرتوها تا عمق ۲ اینچی خاک نفوذ کرده و تنها علف‌های هرز و گیاهان بی مصرف و ناخواسته را از بین می‌برند و آسیبی به گیاهان مفید و سودمند نمی‌رسانند.
شرکت Global Neighbor که قبلا نیز دستگاه‌های مشابهی را که برای خشکاندن ریشه‌ها تنها از گرما و حرارت استفاده می‌کردند با همین نام به فروش رسانده، تاکنون ۹۰۰ هزار دلار برای توسعه این دستگاه بودجه جمع آوری کرده است.
منبع: shahrekhabar.com

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

دستگاهی که علف‌های هرز را از بین می‌برد!

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا