با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


پهپادهای آینده، بدون باتری!

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

با یک بار شارژ کامل، متوسط زمان مفید پرواز یک پهپاد کوچک بین 8 تا 10 دقیقه است. پس به یک باتری بزرگتر نیاز است. اما مشکل اینجاست که باتری بزرگتر، وزن بیشتر را در پی دارد و وزن بیشتر نیز باعث کاهش زمان مفید پرواز می‌شود و این یعنی بهم ریختگی اوضاع! اما آیا دانشمندان می‌توانند این مشکل را در پهپادهای آینده حل کنند؟
نیروی بی‌سیم ممکن است راه حلی برای بهبود باتری در پهپادهای آینده باشد.
دکتر سامر الظاهر (Samer Aldhaher) استاد کالج امپریال لندن مدعی شده که توانسته است تا حدی این مشکل را حل کند. او نمونه اولیه‌ای از یک پهپاد ساخته که بدون استفاده از باتری و با قدرت گرفتن از فرستنده‌ای که در قسمت پایین آن بر روی زمین قرار گرفته، توانسته است در هوا معلق بماند. این پهپاد که می‌تواند نمونه‌ای از پهپادهای آینده باشد فعلا فقط می‌تواند در هوا معلق مانده و حرکت کمی به طرفین داشته باشد، اما این پهپاد نشان داد که می‌توان از تکنولوژی نیروی بیسیم در پهپادهای آینده بهره جست.
با توجه به اینکه در آینده پهپادهای زیادی را در آسمان خواهیم دید، چند شرکت بزرگ در حال یافتن راه‌حل‌هایی برای بهره‌گیری از نیرویی بهتر جهت ساخت پهپادهای استفاده شده در سرویس‌های تحویل کالا هستند. خب، نیروی بی‌سیم می‌تواند بهترین راه‌حل باشد. البته هنوز راه زیادی برای فراهم آوردن زیرساخت‌های این کار نیاز است، اما آزمایشاتی مانند آنچه دکتر الظاهر انجام داد، نشان می‌دهد که این راه‌حل برای استفاده در پهپادهای آینده ، راه‌حلی شدنی و امکان‌پذیر است.
منبع:gadgetnews.ir

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

پهپادهای آینده، بدون باتری!

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا