با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


کنترل عبور گرما و نور با پنجره های هوشمند نانو

 

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, حفاظت, دوربین مداربسته, حفاظت ساختمان, حفاظتی, سیستم های حفاظتی, امنیت, استانداردحفاظت مغازه , مرکز بین المللی آموزش, کنترل حفاظت ساختمان, کنترل حفاظت مغازه, کنترل هوشمند حفاظت و امنیت, کنترل dvr,  , اخبار حفاظت, خرید دوربین مداربسته, هتل حفاظتی, مدرک بین المللی سیستم حفاظت و امنیت,خرید دوربین مداربسته,دوربین مداربسته ارزان

پژوهشگران دانشگاه تگزاس با این طرح موفق شدند ساخت پنجره های هوشمند را یک گام به جلو ببرند؛ پنجره هایی که می توانند مصرف انرژی را به حد قابل توجهی کاهش دهند.
این پنجره ها قادراند نور را از خود عبور دهند بدون این که گرما اجازه ورود به داخل را داشته باشد، همچنین می توان آن ها را به گونه ای تنظیم کرد که نور وارد نشود در حالی که گرما به داخل وارد شود.
در سال 2013 دلیا میلیرون و همکارانش برای اولین بار ماده الکتروکرومیکی ارائه کردند که قادر است خواص آن را به گونه ای تنظیم کرد که از میان عبور نور و گرما بتوان هر یک را که لازم است انتخاب کرد، این گروه نتایج یافته های خود را در نشریه Nature منتشر کردند. براساس داده های منتشر شده در این مقاله، یک ماده نانوبلوری می تواند با حرکت به جلو یا عقب، امکان کنترل انرژی و نور را فراهم کند.
این گروه تحقیقاتی اخیراً دو ماده الکتروکرومیک دیگر ارائه کرده اند که یکی برای انتخاب مود گرما و دیگری برای مود سرما مناسب است. ماده کنترل مود سرما یک گام به تجاری سازی نزدیک شده است، این ماده می تواند 90 درصد از پرتوهای مادون قرمز و 80 درصد از نور مرئی ساطع شده از خورشید را کنترل کند. این ماده در مدت زمانی در حد چند دقیقه قادر به سوئیچ کردن میان دو مود است، ماده قبلی چند ساعت زمان نیاز داشت تا بتواند سوئیچ کند.
برای تولید این ماده، محققان از مهندسی نانوساختارها استفاده کردند، به گونه ای که ماده نهایی بتواند نور مرئی را عبور داده اما از عبور مادون قرمز جلوگیری کند.
منیع:‌expertbms.com

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

کنترل عبور گرما و نور با پنجره های هوشمند نانو

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا