با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


ساخت بلندترین اتوبوس جهان در چین برای حل مشکل ترافیک

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

شاید به دلیل داشتن تجربه ای تلخ از کالاهای بی ارزش و بدون کیفیت در گذشته از محصولات چینی، هنوز این کشور را به داشتن تولیداتی بدون کیفیت و سطح پایین بشناسیم، اما واقعیت چیز دیگری است! تولید علم و پیشرفت تکنولوژی تا حدی مدیون چرجمعیت ترین کشور جهان است، بدین معنی که بسیاری از تکنولوژی ها و ابداعات کمک کننده به جامعه بشری، پیش از همه در این کشور پا به عرصه وجود گذاشته اند.
به عنوان جدیدترین این محصولات که به جد ایده ای عالی برای رهایی از شر ترافیک سنگین در شهرهای شلوغ به حساب می آید، می توان به ساخت بلندترین اتوبوس دنیا اشاره کرد. چینی ها مدت ها بود که ایده چنین وسیله ای را در سر می پروراندند و سرانجام موفق به عملیاتی کردن این ایده شدند، یعنی ساخت مرتفع ترین اتوبوس های برای عبور از بالای سر خودروها!
نخستین سیستم ناوگان حمل و نقل اتوبوس بلند در جهان که با نام TEB شناخته می شود، بالاخره در کوینهوانگد چین فعالیت خود را آغاز نمود. اتوبوس های یاد شده عرضی در حدود ۷.۸ متر داشته متر و نیز ۲۲ متر طول دارند و قادرند تا ۳۰۰ مسافر را به قسمت های مختلف شهر جابجا کنند.
آنها کاملا برقی بوده و از این رو هنگام حرکت به حداکثر سرعتی معادل ۶۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا خواهند کرد که از این لحاظ ناوگانی تقریبا پر سرعت محسوب می شود. این نوع از اتوبوس ها به دلیل ارتفاعی که دارند، در ترافیک گیر نکرده و به راحتی می توانند از روی خودروهای دیگر عبور کنند. همچنین دیگر مزیت بزرگ استفاده از آن ها در شهرهای بزرگ، عدم دامن زدن به آلوگی و داشتن سوختی پاک است. در شهرهای بزرگ می توان از آنها برای صرفه جویی در زمان و هزینه و جلوگیری از آلودگی هوا استفاده کرد.

منبع:‌zoomtech.ir

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

ساخت بلندترین اتوبوس جهان در چین برای حل مشکل ترافیک

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا