با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


سریعترین پهپاد تجاری دنیا با دوربین 4K و سرعت ۱۳۷ کیلومتر بر ساعت!

حفاظت و امنیت, سیستم های حفاظتی, اخبار حفاظت, حفاظت

اگرچه پهپادها در ابتدا تنها با اهداف نظامی و برای جاسوسی از مواضع دشمنان طراحی و ساخته شدند، اما اکنون کاربردی بیش از موارد یاد شده داشته و از کشاورزی و کمک رسانی به مصدومان گرفته تا در تعقیب و گریز مجرمان کاربرد دارند. یکی از ایراداتی که به این دسته از محصولات، یعنی پهپادهای کوچک که با منافع تجاری ساخته می شوند، وارد می شود، سرعت پایین پرواز آن ها است. اما از قرار معلوم تولید جدید محققان شرکتی آمریکایی این مشکل را حل نموده است:
سریعترین پهپاد تجاری دنیا به زودی با مبلغ ۱۲۹۹ دلار به فروش خواهد رسید، و در ازای این هزینه امکان پرواز با سرعت ۱۳۷ کیلومتر بر ساعت به استفاده کنندگان از آن داده خواهد شد.این پهپاد جدید «تیل» نام گرفته و دروازه ای جدید در دنیای پهپادها باز نموده است، بطوری که در زمره سبک ترین پهپادهای تجاری دنیا جای می گیرد.
البته، تنها قابلیت مهم و قابل ذکر آن، سرعت پروازش دستگاه نیست، بلکه دوربین این پهپاد برخلاف سایر مدل های فعلی که در زیر و به شکلی آویخته قرار دارد، در دل آن جای گرفته و قابلیت فیلمبرداری با فرمت 4K را دارد. ویدئوهایی که به بدین ترتیب تهیه می شود به تلفن همراه، تبلت یا هدست واقعیت مجازی ارسال شده تا کاربر به طور لحظه ای در جریان اتفاقاتی که در محیط اطراف پهپاد می گذرد قرار گیرد.
تنها ایرادی که به این پهپاد وارد می شود، مصرف بالای انرژی آن است، بطوری که بعد از دست یافتن به سرعت ۱۳۷ کیلومتر بر ساعت، بخاطر تامین انرژی مورد نیاز برای رسیدن به چنین سرعتی، تنها ۱۰ دقیقه بیشتر پروار نخواهد کرد! از این رو تقویت باتری درونی آن قدم بعدی محققان و تولیدکنندگان آن بشمار می رود.

منبع: zoomtech.ir

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

سریعترین پهپاد تجاری دنیا با دوربین 4K و سرعت ۱۳۷ کیلومتر بر ساعت!

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا