با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


5 اشتباه رایج هنگام نصب دوربین های امنیتی وایرلس

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

فکر می کنید که نصب دوربین های امنیتی وایرلس کار ساده ای است؟ اینطور نیست، بدون دانش کافی، کارایی کافی را دریافت نخواهید کرد.با وجود انواع مختلف دوربین های امنیتی موجود در بازار امروز، بهانه ای برای موجود نبودن دوربین امنیتی مناسب وجود ندارد و از آنجا که بسیاری از آنها دوربین های امنیتی وایرلس هستند، نیازی به نصب سیم های دراز و اعمال هزینه های اضافی ندارید.اما، این که شما می توانید دوربین های امنیتی با سیم نصب کنید به این معنی نیست که می توانید دوربین های وایرلس را نیز نصب کنید. شما ممکن است دچار مشکل شوید، چون با وجود ماهیت ساده نصب این دوربین های امنیتی، اشتباهات زیادی ممکن است حین پروسه نصب پیش بیاید. بیایید نگاهی مختصر به 5 اشتباه رایجی که ممکن است حین نصب دوربین های امنیتی وایرلس پیش بیاید بیندازیم:

1. دوربین های ناکافی

دوربین های امنیتی وایرلس به اندازه کافی مقرون به صرفه هستند که بتوانید بیش از یکی بخرید. بله، دوربین های PTZ جدید، میدان دید وسیع تری را پوشش می دهند، اما باز هم ممکن است نتواند کاملا مساحت خانه را پوشش دهد. مطمئن شوید که تعداد کافی دوربین برای مناطق مختلف داخل و خارج خانه در نظر گرفتید. همچنین به یاد داشته باشید که چون شما هستید که این نوع از آرایش را برای خدمات مانیتورینگ در نظر گرفته اید، خود شما مسئول مانیتورینگ هستید. شما نمی توانید تنها بر روی یک دوربین برای مانیتور و ارائه تصویر دقیق از ناحیه ای بزرگ تکیه کنید.

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

2. جانمایی ضعیف

درست مانند زمانی که عکس می گیرید، بایستی مطمئن شوید که دوربین های امنیتی وایرلس در زاویه مناسب قرار گرفته اند تا بهترین تصویر را ثبت کنند. دوربین ها را طوری قرار ندهید که اشاره شان به زمین باشد، همچنین از قرار گیری در معرض نور شدید خورشید نیز خودداری کنید. همچنین خیلی مهم است که مطمئن شوید دسترسی دوربین به Wi-Fi مناسب است.
کارسا بلگن، مدیر تولید شرکت D-Link، می گوید: "مشتریان معمولا این اشتباه را می کنند و دوربین ها را در مکان هایی دور از آنتن Wi-Fi نصب می کنند. میزان آنتن دی Wi-Fi را با استفاده از موبایل یا تست آنلاین سرعت Wi-Fi قبل از نصب دوربین چک کنید. همچنین می توانید از یک گسترش دهنده Wi-Fi یا از دوربینی که درون خود Wi-Fi دارد نیز استفاده کنید. البته می توانید دوربین را به محلی که پوشش و آنتن دهی بهتر Wi-Fi دارد نیز منتقل کنید.

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

3. کاملا وایرلس نیست!

با دوربین های وایرلس لازم نیست که به روتر یا پورت اترنت با سیم متصل شوید. برای این منظور نیاز به منبع تغذیه دارید. دوربین های زیادی وجود دارند که با باتری کار می کنند. اما، اگر دوربین ها خیلی بلند نصب شده باشند یا شما تنبل باشید، احتمالا به یک منبع تغذیه ثابت نیاز دارید. بیشتر دوربین های وایرلس می توانند به شبکه Wi-Fi موجود با یک کابل وصل و تغذیه شوند. مطمئن شوید نقطه ای را انتخاب کرده اید که نزدیک ترین نقطه به خروجی الکتریکی مورد نظر را دارد.

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

4. فراموش کردن پسورد

شما پسورد های زیادی را باید حفظ کنید. اما، هنگامی که دارید یک دوربین امنیتی وایرلس را نصب می کنید، ممکن است دو تای دیگر نیز به این پسورد ها اضافه کنید- بله، دو تا.
بلگن می گوید: "قبل از تنظیم دوربین Wi-Fi کاربران باید مطمئن شوند که شبکه ای که دوربین ها را به آن متصل می کنند از امنیت کافی و پسورد به اندازه کافی پیچیده برخوردار است. برای امنیت بیشتر از دوربینی استفاده کنید که نیاز داشته باشد کاربر و نصاب هرکدام رمز مخصوص خود را حین تنظیم وارد سازد- رمز گذاری دوگانه. بسیاری از دوربین ها هستند که از قبل آرایش شده اند اما به خاطر داشته باشید که همه پسورد های Wi-Fi را خودتان وارد کنید. پسورد ها را طوری انتخاب کنید که پیچیده باشند و شامل اعداد و حروف متنوع باشند.

5. بدون دسترسی از راه دور

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

احتمال زیاد اگر خودتان دوربین های امنیتی وایرلس را نصب کنید، می خواهید گزینه ای داشته باشد که بتوانید از راه دور آن را نمایش دهید. تمام دوربین ها این امکان را فراهم نمی کنند. کافی است مطمئن شوید دارید دوربینی را می خرید که امکان دسترسی از راه دور را دارد. اما، چیزی که باید به آن توجه کنید این است که واقعا چگونه به دوربین دسترسی پیدا می کنید. به دنبال این هستید که از طریق اینترنت بتوانید به صورت زنده ویدئو ها را ببینید؟ مطمئن شوید که چنین گزینه ای وجود دارد. حتی مهم تر از آن، چک کنید و ببینید که دوربین شما با پلت فرم گوشی هوشمند و تبلت شما هم خوانی دارد. بعضی دوربین ها فقط با تجهیزات iOS کار می کنند، و برخی با اندروید و برخی با هر دو. متاسفانه تعداد زیادی وجود ندارند که بتوانند با BlackBerry و ویندوز فون کار کنند.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

5 اشتباه رایج هنگام نصب دوربین های امنیتی وایرلس

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا