با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


تفاوت هوشمند سازی خانه با خانه ی خودکار چیست؟

ساختمان هوشمند, هوشمند سازی مدارس, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند, ساختمانهای هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, ساختمان, استاندارد KNX, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند ABB, آویتا, مرکز بین المللی آموزش KNX, کنترل هوشمند ساختمان, کنترل هوشمند روشنایی, کنترل هوشمند گرمایش و سرمایش, کنترل هوشمند,  ABB, صرفه جویی انرژی, ویلای هوشمند, هتل هوشمند, مدرک بین المللی سیستم مدیریت هوشمند ساختمان KNX, Busch Jaeger ساختمان هوشمند, مدرسه هوشمند, سیستم هوشمند ساختمان, خانه های هوشمند, سیستم های هوشمند ساختمان, شرکت هوشمند سازی ساختمان, سیستم کنترل هوشمند ساختمان, هتل هوشمند, تجهیزات هوشمند سازی, سیستم مدیریت هوشمند

اساس فرآیند های هوشمند بر اساس منطق (logic) شکل گرفته است.به این معنی که در یک عملکرد هوشمند هر چیز هوشمند با توجه به محرک ها و ورودی های متعدد که از محیط دریافت می کند، بر اساس دستورالعمل یا منطقی که برایش قابل قبول است واکنشی از خود بروز می دهد. این تعریف از فرایند هوشمند هرچند دارای نواقصی است اما در یک چهارچوب قابل قبول دست کم فرآیندی را که امروزه در انواع صنایع و فناوری ها به هوشمند سازی گفته می شود، پوشش می دهد. با توجه به زمینه ی مقاله که در خصوص اتوماسیون و هومشند سازی ابنیه از جمله خانه ی هوشمند، اداره ی هوشمند ، هتل هوشمند، مدرسه ی هوشمند و ... پرداخته می شود؛ حال می توان به تفاوت میان یک اتوماسیون خانگی با یک هوشمند سازی خانه پرداخت.
در یک اتوماسیون خانگی با استفاده از واسط های سخت افزاری ارتباطی- کنترلی و همچنین نرم افزارهای تحت پروتکل هوشمند، خانه، قابلیت کنترل یکپارچه ای را بر تک تک اجزای درون خود خواهد یافت. این کنترل با توجه به امکان زمان بندی به قابلیت برنامه پذیری بدل خواهد شد. از سوی دیگر در سامانه ی هوشمند خانگی یا به زبان عامیانه خانه ی هوشمند به معنی خاص خود خانه جدای از کنترل پذیری یکپارچه ی خود بر اساس داده هایی که خود از محیط کسب می کند دست بر اعمال تغییراتی بر اجزای خود می زند. برای نمونه با استفاده از سنسورهای نوری خانه ی شما بدون صدور دستوری از جانب شما با باز و بسته کردن پرده و تنظیم شدت روشنایی لوازم روشنایی میزان نور درون اتاق و مصرف انرژی خانه را با استفاده عملی از نور محیط بیرون تنظیم خواهد کرد.


این مثال در عین سادگی، روشن کننده ی تفاوت میان این دو مفهوم خواهد بود. از این منظر هر چه نرم افزار مورد استفاده به عنوان واسط میان کاربر و سخت افزار محصول مورد استفاده برای هوشمند سازی خانه ساده فهم تر، منعطف تر و پیشرفته تر باشد امکان دریافت پاسخ ها و واکنش های هوشمندانه از سوی خانه تحت اتوماسیون خانگی بیشتر خواهد بود. از سوی دیگر برای بروز عملکرد هوشمند، تطبیق پذیری آسان با اقسام سنسورها که اساس برند های تحت شبکه ی برق نظیر نسل نوین plc را تشکیل می دهد، می تواند به یک اصل تعیین کننده بدل گردد. از این منظر سامانه های پیشین مبتنی بر سیم کشی و یا تحت پروتکل های خاصی همچون zigbee با توجه به انطباق محدودی که در خصوص مواجهه با انواع حس گرها از خود بروز می دهند، در ضمن عملکرد مناسب – به ویژه در خصوص zigbee- همواره از این محدودیت رنج می برند. از یک سو در قالب برند های سنتی تراین عدم انعطاف با استفاده از شرکای تجاری خاص این دسته از کمپانی ها تا حدی جبران شده است. نکته ای که می بایست با توجه به شرایط ویژه ایران و محدودیت در دسترسی به این این مجموعه از شرکای تجاری در نظر داشت به نظر می رسد استفاده از این قبیل برند ها را در داخل محدوده کشور با مشکلاتی مواجه می کند.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

تفاوت هوشمند سازی خانه با خانه ی خودکار چیست؟

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا