با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


سیستم مدیریت انرژی

ساختمان هوشمند, هوشمند سازی مدارس, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند, ساختمانهای هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, ساختمان, استاندارد KNX, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند ABB, آویتا, مرکز بین المللی آموزش KNX, کنترل هوشمند ساختمان, کنترل هوشمند روشنایی, کنترل هوشمند گرمایش و سرمایش, کنترل هوشمند,  ABB, صرفه جویی انرژی, ویلای هوشمند, هتل هوشمند, مدرک بین المللی سیستم مدیریت هوشمند ساختمان KNX, Busch Jaeger ساختمان هوشمند, مدرسه هوشمند, سیستم هوشمند ساختمان, خانه های هوشمند, سیستم های هوشمند ساختمان, شرکت هوشمند سازی ساختمان, سیستم کنترل هوشمند ساختمان, هتل هوشمند, تجهیزات هوشمند سازی, سیستم مدیریت هوشمند

سیستم مدیریت انرژی EMS

به مجموعه اجزاء وابسته به هم و دارای تعامل یک سازمان که به منظور ایجاد خط مشی و اهداف کلان انرژی و دستیابی به آن اهداف به کار برده می‌شوند، سیستم مدیریت انرژی گفته می‌شود.
هم اکنون برای فرآیند سیستماتیک مدیریت انرژی همانند سایر سیستمهای مدیریتی استانداردهای بین المللی تدوین گردیده است. در شکل روبرو مبنای رویکرد مدل سیستم مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد EN 16001:2009 ارائه شده است. سه مرجع اصلی برای این نوع سیستم منتشر شده است که عبارتند از:
ANSI/MSE 2000:2005
استاندارد ANSI/MSE 2000:2005 که توسط سازمان استانداردسازی کشور ایالات متحده تدوین و منتشر شده است و به عنوان اولین مرجع جامع قابل کاربرد مورد استفاده قرار گرفت.
EN 16001:2009
استاندارد اروپایی EN 16001:2009 که هم اکنون یک مرجع کاربردیست که در اکثر کشورهای جهان از جمله کشور ما مورد استقبال قرار گرفته است. هدف کلی استاندارد اروپایی EN 16001، کمک به سازمان‌ها برای ایجاد سیستم‌ها و فرآیندهای لازم برای بهبود بازدهی انرژی می‌باشد. این امر باید از طریق مدیریت سیستماتیک انرژی منجر به کاهش هزینه‌ها و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای گردد. این استاندارد الزامات سیستم مدیریت انرژی را برای توانمندسازی سازمان مطبوع در جهت توسعه و استقرار خط مشی و اهداف مربوطه، با در نظر گرفتن الزامات قانونی و اطلاعات در مورد جنبه های بارز انرژی در نظر می‌گیرد. این استاندارد قابلیت کاربرد در فعالیتهای تحت کنترل هر نوع سازمانی را دارد.
ISO 50001:2011
استاندارد ISO 50001:2011 که در سال ۲۰۱۱ توسط سازمان استانداردسازی بین‌المللی (ISO) منتشر شده است و به عنوان مرجعی اصلی در کلیه کشورهای عضو ISO قابل کاربرد خواهد بود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

سیستم مدیریت انرژی

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا