با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


توقف تولید لامپ رشته‌ای در کشور

ساختمان هوشمند, هوشمند سازی مدارس, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند, ساختمانهای هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, ساختمان, استاندارد KNX, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند ABB, آویتا, مرکز بین المللی آموزش KNX, کنترل هوشمند ساختمان, کنترل هوشمند روشنایی, کنترل هوشمند گرمایش و سرمایش, کنترل هوشمند,  ABB, صرفه جویی انرژی, ویلای هوشمند, هتل هوشمند, مدرک بین المللی سیستم مدیریت هوشمند ساختمان KNX, Busch Jaeger ساختمان هوشمند, مدرسه هوشمند, سیستم هوشمند ساختمان, خانه های هوشمند, سیستم های هوشمند ساختمان, شرکت هوشمند سازی ساختمان, سیستم کنترل هوشمند ساختمان, هتل هوشمند, تجهیزات هوشمند سازی, سیستم مدیریت هوشمند

همزمان با رونمایی وزارت نیرو از نسل جدید لامپ های کم مصرف برق و LED، تولید لامپ های رشته ای و پرمصرف برق متوقف شده است.

یکی از سیاست‌های وزارت نیرو در دولت دهم و دولت جدید کاهش پیک مصرف برق کشور با جایگزین کردن لوازم خانگی و لامپم های کم مصرف با انواع کالاهای پرمصرف مشابه است. آمارهای رسمی حاکی از آن است که در طول سه سال گذشته تاکنون با جمع آوری حدود 1.5میلیون رشته لامپ پرمصرف حدود 400 مگاواتی از مصرف برق کشور کاسته شده است.
وزارت نیرو هم امسال با استناد به گزارش ترازنامه انرژی کشور با بیان اینکه با جمع آوری لامپ‌های پرمصرف و استفاده از لامپ‌های کم مصرف جایگزین در واحدهای تجاری، مصرف برق شبکه سراسری حدود 400 مگاوات کاهش یافته است، اعلام کرد: سال 90 مصرف برق در بخش تجاری در مقایسه با سال پیش از آن، 0.5 درصد کاهش یافته و افزون بر 12663.6 گیگاوات ساعت برق مصرف شده است.
همزمان با اجرای این سیاست کلان برقی، تولید لامپ های کم مصرف انرژی هم با حمایت دولت و مشارکت سازندگان ایرانی در دستور کار قرار گرفته به طوری‌که با استقبال مردم از لامپ‌های کم مصرف و LED، عملا تولید لامپ‌های رشته‌ای و پرمصرف برق متوقف شده است.
سازمان بهره وری انرژی هم با انتشار گزارشی درباره جزئیات رونمایی از نسل جدید لامپ های کم مصرف LED، اعلام کرد: نسل جدید این لامپ‌ها با توان 34 وات و درجه حفاظت IP68 شبیه‌سازی و برای استفاده از معابر شهری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

stop Light Bulb iranalarm
این لامپ های LED خیابانی پس از بررسی مدارک و نتایج آزمون در آزمایشگاه‌های معتبر، موفق به کسب امتیاز کافی جهت درج در فهرست چراغ های منطبق با مشخصات فنی استاندارد وزارت نیرو شده است.
کاهش تولید حرارت، صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و افزایش عمر مصرف سه ویژگی لامپ‌های کم مصرف و LED است به طوری‌که مصرف لامپ‌های LED حدود یک دوازدهم لامپی‌های معمولی بوده و عمر آنها نیز 50 هزار ساعت است.
در حال حاضر با حمایت دولت امکان ساخت سالانه حدود 50 میلیون شعله لامپ استاندارد در داخل کشور فراهم شده است که با توجه به ظرفیت تولید داخل هیچگونه مشکلی در تامین نیازهای کشور وجود ندارد.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

توقف تولید لامپ رشته‌ای در کشور

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا