با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


خانه هوشمند بیسیم

ساختمان هوشمند, هوشمند سازی مدارس, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند, ساختمانهای هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, ساختمان, استاندارد KNX, خانه هوشمند, ساختمان هوشمند ABB, آویتا, مرکز بین المللی آموزش KNX, کنترل هوشمند ساختمان, کنترل هوشمند روشنایی, کنترل هوشمند گرمایش و سرمایش, کنترل هوشمند,  ABB, صرفه جویی انرژی, ویلای هوشمند, هتل هوشمند, مدرک بین المللی سیستم مدیریت هوشمند ساختمان KNX, Busch Jaeger ساختمان هوشمند, مدرسه هوشمند, سیستم هوشمند ساختمان, خانه های هوشمند, سیستم های هوشمند ساختمان, شرکت هوشمند سازی ساختمان, سیستم کنترل هوشمند ساختمان, هتل هوشمند, تجهیزات هوشمند سازی, سیستم مدیریت هوشمند

یکی از موضوعات جالب در مورد خانه‌های هوشمند این است که پس از ظهور صدها دستگاه الکترونیکی مصرفی جدید، حالا تعدادی از این ابزارها کوچکتر شده اند. به یاد بیاورید زمانی که شما نیاز به قدم سنج، دوربین، چراغ قوه، ساعت زنگ دار سفری، خوانش گر الکترونیکی، پخش دی وی دی قابل حمل و ...غیره داشتید! بله درست است، حالا همه اینها در گوشی شما موجود است.
آیا می خواهید با قفل درب، یا یک ترموستات و یا یک دوربین ارتباط برقرار کنید؟ بسیاری از شرکت های کوچک تازه تاسیس در حال حاضر خوشحال خواهند شد که همه این موارد را در تجهیزات هوشمند مستقلی برای شما انجام دهند و یکی از مسائل درگیر با همه این تجهیزات، تامین برق آنها است. در واقع، می توان گفت که یک مسئله فراگیر با تمام IOT (internet of things) این است که چگونه می توان روشی را پیدا نمود که بجز سنسورها، به باقی تجهیزات برق ولتاژ پایین را انتقال داد.
Gigaom’s Signe Brewster از Highway1 Demo Day که تمرکز آن بر تجهیز‌اتی بوده است که نیازی به اتصال به برق ندارند،‌میگوید. وسایلی در این رابطه وجود داشتند، مثل وسیله‌ای که مصرف آب را رد گیری می کند، یا دوربینی که از کسانی که در مقابل درب خانه می ایستند، عکس می گیرد و یا یک مانیتور آبی برای تنگ ماهی ها که متصل به خانه هستند. همه این وسایل هر 6 تا 12 ماه نیاز به شارژ مجدد خواهند داشت که زمان میانگین مطلوب و مورد قبول مصرف کنندگان برای شارژ مجدد یک محصول می باشد. (بیشتر قفل‌های هوشمند که در حال حاضر در بازار مورد قبول قرار می گیرند، همه نیاز به شارژ مجدد هر یکسال یکبار و یا کمی کمتر دارند).
از لحاظ مصرف انرژی، هیچ عاملی مهمتر از تخلیه الکتریکی چیپ‌های ارتباطی و شبکه های بیسیم نمی باشد. خانه‌های هوشمند Bluetooth را ارائه داده اند و باعث ایجاد رنسانسی به نام Bluetooth Low Energy شدند که از آن استقبالی غیر قابل انتظار بخاطر ویژگی برق ولتاژ پایین آن، به عمل آمد. طرف دیگر قضیه Wi-Fi، نیز ثابت کرده است که چیزی جای آنرا در خانه نخواهد گرفت (و احتمالا IOT گسترده) و روش های خوره برق آنرا قطع نخواهند نمود. هر چند قبل از اینکه شما بر روی Wi-Fi حساب کنید Wi-Fi با ولتاژ پایین، یک بازی زودتر از آینده را ایجاد کرده است.
بنابراین ما در حال رفتن برای دستیابی به ابزارهای متصل تری هستیم که لازم است تا ساده و موثرتر شوند و بخوبی با پلاتفرم‌های گوشی‌های موبایل موجود ادغام گردند. لازم به ذکر نیست که آنها نیاز به کشف روش هایی دارند تا برای سال ها بین شارژ شدن و استفاده از سیم، باقی بمانند.

منبع:‌gigaom.com

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3800 votes

100%

خانه هوشمند بیسیم

Book rating: 100 out of 100 with 3800 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا