با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


محمد استیری، مدیرعامل شرکت ایمن‌سازان آپادانا

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

برای رونق بازار بساط کالای قاچاق باید برچیده شود


در مورد زمینه فعالیتتان بگویید، از کی و چگونه آغاز به فعالیت کردید؟

شرکت ایمن‌سازان آپادانا از سال 1384 درزمینه سیستم‌های حفاظتی آغاز به فعالیت کرده است. درواقع ما وارد کننده محصولات حفاظتی در کشور هستیم و از سال 1389 به صورت رسمی نمایندگی برند OMEGA را نیز بر عهده داریم.

نظرتان در مورد شرایط بازار چیست؟ آیا از شرایط رضایت کامل را دارید؟

متاسفانه شرایط بازار به هیچ عنوان خوب و راضی‌کننده نیست و به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که اصلا بازار نمی‌چرخد. مطمئنا تا آخر سال هم اتفاق خارق‌العاده‌ای نمی‌افتد و شرایط به همین منوال پیش می‌رود. در نهایت باید بگویم که شرایط اقتصادی تاثیرات بد بسیار زیادی بر صنف ما گذاشته است. متاسفانه شرایط به هیچ عنوان خوب نیست و برای ما که نزدیک به دوازده سال است در این حرفه هستیم تا به حال چنین بازاری راکدی را نداشتیم. این اولین باری است که هزینه ها بیش از درآمدمان است.

در کسب و کار خود با چه مشکلاتی روبه‌رو هستید؟

متاسفانه کسانیکه با ما کار می‌کنند نمی‌توانند به تعهدات خود عمل کنند. اکثر همکاران ما وارد کننده هستند و کالای خود را در بازار پخش می‌کنند. این اجناس به دست پخش‌کنندگانی می‌رسد که یک مرحله بعد از ما هستند و در مرحله بعدی اینکالاها یا به دست نصابان می‌رسد و یا کسانیکه برای استفاده شخصی این کالاها را خریداری می‌کند. در واقع ما به صورت زنجیروار به یکدیگر وصل هستیم. اگر آخرین نفری که کالا به دستش می‌رسد نتواند به تعهدات خود عمل کند این عدم عمل به تعهد مانند یک دومینو عمل می‌کند تا به ما برسد. در واقع باید بگویم که از برج هشت پارسال اصلا شرایط خوبی نداشتیم و همچنین که هرچه روبه جلو رفتیم شرایط به جای آنکه بهتر شود بدتر شده است. فکر می‌کردم که باوجود شرایط پسا‌برجام در سال جاری شرایط بهتر شود، باوجودآن هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است. بانک‌های خارجی هنوز برای ما ال‌سی باز نمی‌کنند و هنوز شرکت‌هایی که دستگاه‌های بزرگ صنعتی وارد می‌کنند نمی توانند ال‌سی باز کنند و اعتبار بگیرند.

چگونه این معضل حل می‌شود؟

تا زمانی که السی باز نشود به نظر من اتفاقی نمی‌افتد. یکی از بزرگترین اتفاقاتی که اگر رخ دهد بازار را تکان می دهد راه افتادن بازار مسکن است. از آنجا که خیلی از مشاغل به بازار مسکن وصل هستند، اگر بازار مسکن راه بیفتد خیلی از مشاغل راه می افتد. در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که همه دست نگه داشته‌اند. پیش از این پول در بازار هزینه می شد، اما امروزه مردم ترجیح می دهند که پولشان در بانک باشد از سود آن استفاده کنند تا اینکه آن پول را در بازار به کاری بزنند.

راه‌کار شما برای حل این مشکلات چیست؟

باید پول‌ها از بانک خارج شده و به بازار کار وارد شود و با این پول‌های هنگفت باید کسب و کار راه بیندازیم. مساله بعدی مربوط به کالای قاجاق می‌شود؛ جنس قاچاق باید از بازار برچیده شود و تا زمانی که جنس قاچاق وارد بازار می‌شود مشکلات کماکان وجود دارد. درواقع برای رونق بازار باید بساط کالای قاچاق برچیده شود. همچنین بسیاری از شرکت هایی که به عنوان تولید کننده در کشور فعالیت می کنند واقعا به کار تولید مشغول نیستند و قطعات بی‌کیفیت را از کشورهای دیگر و به ویژه‌چین وارد می‌کنند و تنها قطعات را در ایران مونتاژ می‌کنند. تمامی این مسایل موجب به وجود آمدن قیمت‌های کاذب می‌شود و همچنین قیمت‌ها شکسته می‌شود. علاوه بر تمامی این مسایل برخی از دوستان تعهداتی دارند وبرای عمل به تعهداتشان ناگزیر می‌شوند محصولات را زیر قیمت بفروشند و خود این مساله نیز موجب سردرگمی بازار می شود.

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 100% - 3801 votes

100%

محمد استیری، مدیرعامل شرکت ایمن‌سازان آپادانا

Book rating: 100 out of 100 with 3801 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا