با عضويت دركانال رسمی ايران آلارم در تلگرام از آخرين اخبار و سمينارها مطلع شويد ورود به کانال

Arrow up
Arrow down


علی چناری، مدیرعامل پارت الکترونیک باتیس

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

در آینده تنها برندهای معتبر در بازار خواهند ماند

در مورد زمینه فعالیتتان بفرمایید، از چه زمانی و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید؟

شرکت پارت الکترونیک باتیس از سال 1381 در زمینه عرضه و توضیع سیستم‌های حفاظتی- دوربین‌های مدار بسته- فعالیت خود را آغاز کرد. همچنین در زمینه طراحی و تولید سیستم‌های هوشمند ساختمان نیز فعالیت‌هایی داریم. در واقع باید بگویم در زمینه دوربین‌های مدار‌بسته و سیستم‌های حفاظتی شرکت ما هم وارد کننده و هم عرضه‌کننده است، اما در زمینه هوشمند سازی تنها طراحی و تولید داریم. به این ترتیب که محصولات هوشمند سازی در ایران طراحی و ساخته می‌شود و در چین به تولید انبوه می‌رسد و پس از آن وارد کشور می‌شود. علاوه بر این شرکت ما نمایندگی انحصاری یونی‌ویو را در سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی دارد. همچنین نمایندگی رسمی محصولات هایک ویژن را نیز در استان خراسان داریم.

در سلسله سمینارهای ایران آلارم در مشهد حضور داشتید، سطح سمینار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا سمینار از نظر شما راضی‌کننده بود؟

هدف سمینار معرفی سیستم‌های حفاظتی بود. در واقع می‌توان گفت هم معرفی برند و هم معرفی شرکت سازنده بوده است. در سلسله سمینارهای ایران آلارم در مشهد هم ازنظر فنی محصولات بررسی شده‌است و هم محصولاتی که جدیدا در قالب سیستم‌های حفاظتی به بازار عرضه شده است معرفی شده است. باید بگویم که این سمینار هم برای کلیه همکاران بار فنی داشت و هم شرکت‌هایی که نمایندگی محصولات ارائه شده در نمایشگاه را در ایران داشتند معرفی شدند. در کل باید بگویم که سمینار، سمینار بسیار پرباری بود.

ساختمان هوشمند, خانه هوشمند, هوشمندسازی ساختمان, سیستم های هوشمند, کنترل هوشمند ساختمان

سمینارهایی از این دست تا چه میزان بر صنف شما تاثیر گذار خواهند بود؟

درنظر داشته باشد که این سمینارها محصول را معرفی می‌کنند، همچنین برخی از این سمینارها در کنار خود کارگاه آموزشی نیز دارند و علاوه بر این معمولا برندهای بسیاری در بازار وجود دارد. اگر مشتریان و همکاران بدانند چه محصولاتی در بازار موجود است خیلی راحت‌تر می‌تواند تصمیم بگیرند که روی چه محصولی کار کنند. این سمینارها از این جهت خوب است که همکاران با برندهای خوب دنیا آشنا می‌شوند و با توجه به آنکه تنوع محصولی بسیار زیادی در بازار است اینگونه انتخاب راحت‌تر خواهد شد.

شرایط بازار در مشهد به چه صورت است؟

در طول چند سال گذشته رقبای بسیار زیادی در این عرصه در مشهد وارد شدند و با قیمت‌های بسیار پایینی محصولات خود را عرضه می‌کنند؛ چرا که در بسیاری از موارد کیفیت برای افراد ملاک نیست و تنها بحث سود‌دهی کالا مطرح است که مد نظر قرار می‌گیرد. با وجود آن کمپانی‌های بزرگ نیز به این مساله واقف هستند ودر نتیجه کالاهای قابل رقابت با این کالاها را وارد بازار کردند. این امر شرایط را کمی بهتر کرده است. در واقع باید بگویم که قیمت کالاها بسیار رقابتی و شرایط بسیار سخت شده است، با وجود آن شرایط برای کسانیکه برندهای معتبر جهانی دارند مناسب‌تر است و تنها این برندها در بازار می مانند و مابقی از بازار خارج می‌شوند.

آینده این صنف را در بازار ایران و به ویژه در بازار مشهد به چه صورت می بینید؟

بازار آینده را بازار بسیار با ثبات‌تری می‌بینم، چراکه خیلی از رقبای ما در بازار از چرخه رقابت کنار خواهند رفت. در نظر داشته باشید که حدود هفتاد تا هشتاد درصد از رقبای ما با برندهای نامعتبر کار می‌کنند و قاعدتا یکی یکی از صحنه رقابت حذف خواهند شد.

 

امتیاز به مطلب

میزان رای بازدیدکننده گان: 99.97% - 301 votes

100%

علی چناری، مدیرعامل پارت الکترونیک باتیس

Book rating: 100 out of 100 with 301 ratings

نظرات (0)

هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره ایران آلارم

گروه ایران آلارم در بهمن سال 1385 با راه اندازی سایت اینترنتی ایران آلارم فعالیت خود را شروع كرد و درهمان آغاز مورد اسقبال و توجه اكثر شركتها و افراد فعال در صنعت حفاظت و امنیتی ایران قرار گرفت. اساس و هدف این رسانه ایجاد یك شبكه اطلاع رسانی قوی و موثر برای بالا بردن سطح كیفی و كمی این صنعت بوده و می باشد .

بازگشت به بالا